Європейські фондові ринки у 2016 році

Eurobirg16Торік на більшості європейських фондових бірж спостерігалося пожвавлення, яке проявилося у збільшенні їх капіталізації та зростанні основних біржових індексів.

Згідно з даними Федерації Європейських Фондових Бірж (The Federation of European Securities Exchanges – FESE), станом на кінець 2016 року, лідерами серед фондових бірж країн Європи за показником ринкової капіталізації були група бірж Euronext – 3,29 трлн. євро, Deutsche Börse (Німеччина) – 1,63 трлн. євро, SIX Swiss Exchange (Швейцарія) – 1,33 трлн. євро, група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 1,19 трлн. євро та BME Spanish Exchanges (Іспанія) – 0,67 трлн. євро.

Найкращу динаміку зростання з початку року продемонстрували Luxembourg Stock Exchange (Люксембург), капіталізація якої збільшилась на 34,2%, Budapest Stock Exchange (Угорщина) – на 31,4%, Oslo Børs (Норвегія) – на 24,4%, Bulgarian Stock Exchange (Болгарія) – на 12,8% та група бірж Euronext – на 8,6%.

BirgEuro17Протягом минулого року на більшості європейських фондових бірж спостерігалося зростання основних індексів (Stock Exchange Traded Index). Найбільше зростання (849,5%) продемонстрував індекс FTSE/ATHEX Large Cap грецької біржі Athens Exchange. До п’ятірки лідерів також увійшли індекси BUX Index (румунської біржі Budapest Stock Exchange) – зростання на 33,8%, Lux X Price Index (люксембурзької біржі Luxembourg Stock Exchange) – зростання на 20%, OBX (норвезької біржі Oslo Børs) – зростання на 14,6%, OMX Helsinki 25 (OMXH25) (фінської біржі NASDAQ Nordic–Helsinki) – зростання на 9,5%.

Для порівняння, торік Індекс вітчизняної ФБ ПФТС зріс на 10,15%, а Індекс українських акцій, який розраховується «Українською біржею», – на 16,04%.

Разом із тим, на деяких майданчиках відбувалося падіння біржових індексів. Найгірші результати мали Euronext Lisbon (Португалія), індекс якої впав на 11,9%, NASDAQ Nordic–Iceland (Ісландія) – на 7,7%, SIX Swiss Exchange – на 6,8%, Irish Stock Exchange (Ірландія) – на 6% та група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – на 5,6%.

У звітному періоді дещо зменшилася кількість компаній, які знаходяться в лістингу фондових бірж Європи. Станом на кінець 2016 року, найбільшу кількість компаній у лістингу мали BME Spanish Exchanges – 3 506, група бірж Euronext – 1 051 та група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 938.

Більш детально – у Звіті FESE

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: