Для фінансового сектору розроблять нову стратегію

Фінансові регулятори запрошують долучитися до публічного обговорення Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року.

Як повідомляють прес-служби фінансових регуляторів, підписанти Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво з питань підготовки та впровадження Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року запрошують учасників фінансових ринків, експертів та міжнародних партнерів приєднатися до обговорення основних напрямів цього програмного документа.

Метою Стратегії є забезпечення подальшого реформування та розвитку фінансового сектору України відповідно до провідних міжнародних практик та імплементації заходів, передбачених Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними зобов’язаннями України.

У процесі розробки проекту Стратегії міжвідомча робоча група у складі представників Національного банку, Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, визначила такі пріоритетні напрями розвитку фінансового сектору:

– зміцнення фінансової стабільності;

– сприяння макроекономічному розвитку та зростанню економіки;

– розвиток фінансових ринків;

– розширення фінансової інклюзії;

– впровадження інновацій у фінансовому секторі.

За кожним із зазначених напрямів зараз визначаються стратегічні цілі, на які будуть спрямовуватися зусилля регуляторів фінансових ринків, а також кількісні та якісні індикатори, що свідчитимуть про досягнення цих цілей. Широке залучення до професійної дискусії учасників фінансових ринків і експертної аудиторії сприятиме розробці якомога якіснішої Стратегії, що закладе фундамент для сталого та інклюзивного розвитку економіки України і підвищення добробуту усіх громадян.

«Розробка стратегії є логічним наступним кроком у переході України до середньострокового планування своїх фінансів після початку запровадження Мінфіном середньострокового бюджетування, стратегії управління боргом і ризиками на три роки. Тісна взаємодія Мінфіну, НБУ, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг та ФГВФО з експертною спільнотою дозволить напрацювати якісну Стратегію, втілення якої сприятиме зростанню довіри, і, як наслідок, збільшенню інвестицій та посиленню економічного зростання», – зауважила Міністр фінансів України Оксана МАРКАРОВА.

«Пройшовши непростий шлях реформування банківського сектору у 2014-2019 рр., створивши необхідні передумови для переходу до стадії стійкого розвитку фінансового сектору, разом з іншими регуляторами ми працюємо над підготовкою нового стратегічного документа на наступні п’ять років. Разом з іншими регуляторами ми прагнемо бути транспарентними і зрозумілими для усіх наших стейкхолдерів і сьогодні розпочинаємо відкритий діалог щодо майбутнього фінансового сектору», – наголосив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ.

«Більше 200 представників різних державних інституцій об’єднала робота над Стратегією. Ми розділилися на 5 команд, кожна з яких напрацьовувала рішення і KPI за поставленими цілями. Сьогодні ми всі разом готові почати публічний діалог для консолідації пропозицій і напрацювань. На сайті НБУ відкрито сторінку Стратегіїї-2025, яка на період дискусії стане як каналом комунікацій з експертами, так і майданчиком для організації комунікаційної роботи над Стратегією», – сказав Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Сергій КАРПЕНКО.

«Час вимагає від нас зміни стратегії – переходу від режиму «гасіння пожежі», в якому система гарантування вкладів функціонувала в попередні кризові роки, до «попередження пожежі», що, власне, і закладено у принципах європейських директив. Це передбачає посилення системи раннього реагування, завчасну підготовку до можливої неплатоспроможності банку та плану врегулювання. А також – зміцнення інституційної і фінансової спроможності Фонду, без яких неможлива реалізація іще одного нашого пріоритету – підвищення суми гарантування до європейського рівня», – зазначила Директор-розпорядник ФГВФО Світлана РЕКРУТ.

«Запорукою розробки якісної Стратегії є плідна співпраця усіх учасників ринку фінансових послуг. Все, що ми з партнерами закладаємо у документ, спрямовано, в першу чергу, на посилення довіри суспільства до фінансової системи держави. Досягти цього плануємо, зокрема, шляхом підвищення доступності фінансових послуг, посиленням захисту прав споживачів та підвищенням рівня фінансової грамотності населення», – зауважив Заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій ОЛЕНЧИК.

Вже розпочато збір пропозицій та зауважень до бачення майбутнього фінансового сектору України у 2025 році, цілей Стратегії, індикаторів їхнього виконання, а також необхідних заходів і дій для їхнього досягнення. Пропозиції збиратимуться та оброблятимуться через веб-сторінку Стратегії на офіційному сайті Національного банку до 30 вересня 2019 року включно. До кінця вересня також буде проведено серію круглих столів за участі експертів, учасників фінансових ринків, представників IT-сектору, міжнародних організацій, а також державних органів України.

Підготовка проекту стратегічного документа після збору та опрацювання усіх пропозицій і затвердження Стратегії очікується до кінця поточного року.

Слід нагадати, що у травні 2019 року регулятори фінансового ринку підписали Меморандум з метою спільної розробки п’ятирічної стратегії розвитку фінансового сектору. Для досягнення цієї мети була створена міжвідомча робоча група. Керівниками регуляторів узгоджено створення керівного комітету реформи, який контролюватиме виконання відповідними відомствами проектів, передбачених Стратегією. Крім того, фінансові регулятори домовилися проводити спільні публічні заходи для проведення роз’яснювальної роботи та інформування громадськості про перебіг реформи.

Більш детально – в Основних напрямках Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: