Кількість банків, які зберігатимуть готівку НБУ, збільшиться

Національний банк допустить системно важливі банки до участі у відборі банків, що залучатимуться до зберігання запасів готівки регулятора, інформує його прес-служба.

Відтепер Нацбанк здійснюватиме відбір банків, які залучатимуться до зберігання запасів готівки регулятора та проведення операцій із ними в усіх регіонах країни, за одним із таких критеріїв:

– держава володіє часткою статутного капіталу банку в розмірі понад 75%;

– контрольний пакет банку належить міжнародним фінансовим та банківським установам, що мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу, підтверджений у бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній;

– банк включено Національним банком до переліку системно важливих банків.

Водночас банки, що відповідають одному із цих критеріїв, не залучатимуться до зберігання запасів готівки Національного банку, якщо щодо них або до власників істотної участі в них/пов’язаних із ними осіб/їхніх кінцевих бенефіціарних власників застосовано санкції іноземними державами – членами Організації економічного співробітництва та розвитку, Європейським Союзом чи Україною.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 14 серпня 2019 року №106 «Про внесення змін до Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України». Цей документ набрав чинності з 20 серпня 2019 року.

Слід нагадати, що сьогодні Національним банком включено до переліку системно важливих 14 банків. Ці банки можуть звернутися до регулятора з клопотанням про надання їм статусу уповноваженого банку та, у разі його отримання, взяти участь у процесі забезпечення готівкового обігу за делегованою моделлю.

НБУ в межах реалізації Концепції організації готівкового обігу продовжує побудову делегованої моделі організації готівкового обігу із залученням уповноважених банків. Її суть полягає в тому, що регулятор делегує частину функцій, які він виконує в регіонах, іншим учасникам ринку – банкам та Cash-in-Transit (СІТ)-компаніям. Сьогодні функції зберігання запасів готівки Національного банку та проведення операцій із ними в усіх регіонах країни виконують підрозділи трьох уповноважених банків, серед яких «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Райффайзен Банк Аваль».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: