Ключові напрямки досягнення фінансової стабільності

Національний банк оприлюднив черговий річний Звіт про діяльність Ради з фінансової стабільності за період з серпня 2018 року по липень 2019 року, інформує прес-служба регулятора. 

Ключовим ризиком за цей період для фінансової стабільності України залишалась пауза у співпраці з МВФ. Члени Ради неодноразово наголошували на необхідності продовження активної співпраці з Міжнародним валютним фондом, що є запорукою продовження структурних реформ та рефінансування зовнішнього боргу за нижчими ставками.

У фокусі уваги Ради були й інші проблемні питання, які не перший рік є джерелом системних ризиків в Україні. Насамперед, це питання врегулювання проблемної заборгованості державних банків, упередження потенційних негативних наслідків несприятливого розгортання подій навколо «Приватбанку», поліпшення фінансового стану Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Відтак, у звітному році Рада з фінансової стабільності:

1. Затвердила та погодила до оприлюднення Рекомендації (принципи) щодо роботи банків державного сектору із непрацюючими кредитами (NPLs). Рекомендації оприлюднені на сайті Національного банку на початку січня 2019 року. Вони визначили базові передумови, які повинні забезпечити справедливість та прозорість процесу реструктуризації, а також захист інтересів держави.

2. Обговорила можливі шляхи врегулювання заборгованостей державних монополій перед державними банками та визнала необхідність формування середньострокової стратегії для держмонополій.

3. Підтримала необхідність подальших змін у системі гарантування вкладів, у т. ч. імплементації директив ЄС щодо розширення переліку учасників системи гарантування, системи раннього реагування, механізму виведення банків із ринку, фінансування Фонду. Утворена Радою Робоча група з впровадження заходів врегулювання неплатоспроможності ФГВФО має опрацювати із залученням експертів МВФ та Світового банку підходи, які забезпечать платоспроможність Фонду гарантування вкладів вже до кінця 2019 року.

4. Підтримала введення системи подання фінансової звітності у форматі іXBRL. Оновлений порядок формування і подання фінансової звітності сприятиме спрощенню ведення бізнесу для українських компаній. Більша відкритість фінансової інформації про діяльність українських підприємств сприятиме покращенню інвестиційного клімату та розвитку ринків капіталу.

Більш детально – у Звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: