Як громадськість контролює повернення вкладів із збанкрутілих банків

У Фонді гарантування вкладів відбулася зустріч керівників Фонду з представниками громадських організацій вкладників неплатоспроможних банків.

Як зазначається у прес-релізі ФГВФО, основною метою зустрічі стало обговорення поточних перспектив повернення вкладникам – кредиторам четвертої черги коштів, які перевищують гарантовану суму відшкодування від Фонду.

Учасники зустрічі обговорили претензійно-позовну роботу до пов’язаних з банками осіб, яку проводить Фонд з метою повернення коштів, незаконно виведених з банків, у порядку ч. 5 ст. 52 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

«Фахівці Фонду активно готують позови до власників істотної участі збанкрутілих банків, зокрема по «ВіЕйБі» та «Фінанси та кредит», і ми вбачаємо позитивну судову перспективу в цих процесах» – наголосила Директор-розпорядник ФГВФО Світлана РЕКРУТ.

Щодо контролю за продажем активів з боку громадськості, то вона роз’яснила присутнім принцип формування пулів активів за календарним підходом і прозорі механізми їх продажу через систему «Прозоро-продажі», що дозволяє будь-якому громадянину відслідковувати всі етапи торгів у режимі реального часу.

На зустрічі були обговорені й інші питання вкладників до Фонду, зокрема щодо законопроектної роботи, перспектив реструктуризації боргів Фонду перед Міністерством фінансів України, розширення обсягу аналітичної інформації про провадження процедур ліквідації та долі активів, які повернулись до банків за рішенням суду.

Наприкінці зустрічі Заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій ОЛЕНЧИК запропонував подальшу співпрацю Фонду і представників громадськості організувати у форматі тематичних робочих груп з окремих питань. Зокрема, він зазначив: «З огляду на те, що вкладників різних банків цікавлять специфічні питання, пов’язані з ліквідацією «їх» банків, пропоную перейти до співпраці у форматі окремих робочих груп. Прошу визначитись з тематикою робочих груп і надати пропозиції щодо кандидатур представників громадських організацій, які зацікавлені в ефективному опрацюванні поставлених питань спільно з фахівцями Фонду».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: