Державні банки збільшили обсяги споживчого кредитування

Банки державного сектору закінчили ІІ квартал з прибутком. Про це зазначається у повідомленні прес-служби Міністерства фінансів.

За підсумками першого півріччя 2019 року прибуток банків державного сектору склав 19,5 млрд. грн., що дорівнює 65% прибутку всього банківського сектору. При цьому майже 60% усього прибутку банків сформував АТ КБ «Приватбанк» – 18,3 млрд. грн.

У ІІ кварталі продовжилося збільшення обсягу кредитного портфеля фізичних осіб, яке склало 2,2 млрд. грн. (з 1.01.2019 р. – 4,6 млрд. грн.), що було зумовлено зростанням споживчого кредитування.

Продовжилась і тенденція зростання коштів населення в банках. Так, у ІІ кварталі 2019 року їхній обсяг зріс на 4,5 млрд. грн. (порівняно з 1.01.2019 р. – на 7,9 млрд. грн.).

Відповідно до плану реформи корпоративного управління державних банків, яку Мінфін розпочав у 2015 році, у всіх банках державного сектору у ІІ кварталі 2019 року були проведені прозорі конкурси за найкращими міжнародними практиками.

Відбір кандидатів на посади незалежних членів здійснювали компанії з добору персоналу, обрані на конкурсних засадах, а фінальне оцінювання – комісія, до складу якої увійшли представники від Верховної Ради, Президента, Кабміну. Конкурси відбувалися у повній відповідності до вимог законодавства України та з урахуванням рекомендацій міжнародних фінансових організацій, у тому числі Світового банку, МВФ, ЄБРР, IFC.

Спільне рішення комісії та експертів щодо кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад було затверджено Кабінетом Міністрів України.

Більш детально – у презентації Міністерства фінансів

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: