Гривневі депозити показали зростання

DeposityЗа підсумками 2016 року грошова маса в Україні зросла на 10,8% до 1 101,6 млрд. грн., що переважно було зумовлено зростанням гривневих депозитів.

Такі дані наводить прес-служба НБУ. При цьому вказується, що залишки за депозитами у національній валюті за підсумками 2016 року зросли на 8,7%, у тому числі в грудні – на 4%. Залишки за депозитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) за рік майже не змінились, водночас у грудні внаслідок продовження дії ситуативних факторів, що спричинили посилення волатильності на валютному ринку, відбулося їх зменшення на 1,9%.

Випереджаючими темпами зростали залишки за депозитами корпоративного сектору, як у національній, так і в іноземній валюті. Гривневі депозити бізнесу за підсумками 2016 року зросли на 12%, а в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 3,3%. Цьому сприяло поступове пожвавлення економічної активності та покращення фінансових результатів підприємств, у тому числі завдяки активізації діяльності експортерів у другій половині року. Зростання номінальних доходів населення сприяло збільшенню гривневого депозитного портфеля громадян за підсумками року на 5,2%.

Торік спостерігалися ознаки відновлення кредитної активності банків, чому сприяли значні обсяги ліквідності банківської системи та поступове зменшення вартості ресурсів у національній валюті.

У цілому, за 2016 рік залишки за кредитами в національній валюті зросли на 17,5%. Насамперед, банки нарощували портфель корпоративних кредитів в національній валюті, залишки за якими зросли на 22,3%. Водночас їх приріст здебільшого був зумовлений реструктуризацією заборгованості за кредитами в іноземній валюті.

Натомість, залишки за кредитами банків, наданими домашнім господарствам, продовжували скорочуватися. Портфель кредитів населенню у національній валюті з початку року зменшився на 4%, у тому числі в грудні – на 0,8%.

У результаті активної реструктуризації кредитів в іноземній валюті їх портфель (у доларовому еквіваленті) з початку року зменшився на 20,2%.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: