Банки зможуть надалі користуватись низько ризиковими інструментами гарантій

Нацбанк підтримав пропозиції НАБУ та переглянув вимоги до рейтингу емітентів при наданні гарантії/акредитиву.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України, Постановою Правління НБУ від 21.05.2019 р. №71 була прийнята норма, що гарантії/безвідкличні резервні акредитиви для розрахунку нормативу кредитного ризику беруться в забезпечення за умови, що емітенти належать до урядів країн, що мають рейтинг, не нижче AA-, підтверджений Standard&Poor’s, або аналогічний рейтинг Moody’s Investors Service та Fitch IBCA. Після таких змін більшість банків не мали можливості користуватись таким інструментом, оскільки емітентом гарантії/безвідкличного акредитиву виступають на нашому ринку переважно банківські установи материнських груп країн, у яких рейтинг нижче ніж АА-.

Національний банк підтримав ініціативу НАБУ та надав виключення для обчислення нормативу кредитного ризику, забезпечення у вигляді гарантії/безвідкличного резервного акредитиву банку-гаранта, який є материнською компанією банку або учасником міжнародної групи, до якої входить банк за умови, що банк-гарант має інвестиційний кредитний рейтинг згідно з міжнародною шкалою, підтверджений Standard&Poor’s, або аналогічний рейтинг Moody’s Investors Service або Fitch IBCA (Постанова Правління НБУ №108 від 15.08.2019 р.).

Це дасть можливість банкам і надалі користуватись низько ризиковими інструментами гарантій, які широко використовуються між клієнтами для обслуговування розрахунків як на внутрішньому, так й іноземних ринках.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: