Нові тарифи від НДУ

NDUTarifНаціональний депозитарій України повідомив про оптимізацію своєї тарифної політики.

Наглядова Рада ПАТ «НДУ» підтримала пропозиції Правління щодо перегляду переліку та вартості послуг Центрального депозитарію, передає прес-служба Нацдепозитарію. Зміни набувають чинності 7 лютого 2017 року.

Основні зміни у тарифікації обслуговування клієнтів Центральним депозитарієм полягають в укрупненні, тобто у формуванні тарифних пакетів, у стимулюванні використання електронного документообігу в комунікаціях з ЦД, а також у стимулюванні зростання обсягів операцій з цінними паперами. На даному етапі зміни стосуються тарифів на обслуговування емітентів та супровід міжнародних операцій з цінними паперами.

«Тарифи для емітентів реорганізовані в окремі пакети. Скасовано багато дрібних тарифів за окремі операції. Ці операції тепер доступні емітенту в рамках обслуговування випуску, вартість якого не змінюється, – пояснює Голова Правління ПАТ «НДУ» Міндаугас Бакас. – Оптимізовано підхід до тарифікації формування реєстру – можна сказати, що він став більш справедливим для емітентів із невеликою кількістю акціонерів. Ну і ключовий момент – вартість «електронного» реєстру стала дешевше «паперового», і це буде стимулювати використання емітентами ЕДО».

Тариф на зберігання цінних паперів, розміщених за межами України, який є одним з основних при здійсненні міжнародних операцій, було знижено в кілька разів. Таким чином, НДУ розраховує зробити більш доступною роботу з цими цінними паперами. Завдяки Постанові НБУ №406 у банків з’явилася можливість інвестувати в іноземній валюті в високоліквідні іноземні боргові інструменти з високим кредитним рейтингом без отримання індивідуальної ліцензії на здійснення інвестицій за кордон.

НДУ, в свою чергу надає послуги з обслуговування міжнародних операцій клієнтів через кореспондентські відносини з депозитаріями іноземних держав і міжнародними депозитарно-кліринговими установами. Через встановлені кореспондентські зв’язки Центральний депозитарій забезпечує облік іноземних цінних паперів на рахунках клієнтів.

«Ми розглянули різні тарифні рішення, пропрацювали пропозиції клієнтів, а також останні зміни базових економічних параметрів, законодавчі оновлення в депозитарній системі, зміни у функціонуванні самого ЦД, – розповідає пан Бакас. – І Правління, і Наглядова рада НДУ прагнуть дійти компромісу в такому питанні, як зміна тарифної політики. Збільшення частки електронної комунікації з клієнтами знижує і наші, і клієнтські витрати».

За оцінками деяких клієнтів використання ЕДО може здешевити обслуговування на 5-7% в залежності від виду і частоти використання тієї чи іншої послуги НДУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: