Взаємодія НКЦПФР з правоохоронними органами відповідає нормам законодавства

Верховний суд України підтвердив правомочність рішень НКЦПФР по застосуванню такого запобіжного заходу до емітентів цінних паперів, як «зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів», які приймаються в рамках кримінальних проваджень.

Як повідомляє прес-служба Комісії, відповідна Постанова була прийнята 7 серпня 2019 року Верховним Судом у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду (у складі 14 суддів) за результатами розгляду справи №826/2212/17 за позовом фізичної особи-акціонера до НКЦПФР про визнання протиправними дій регулятора та визнання протиправним і скасування Рішення Комісії від 22.11.2016 р. №1133 «Щодо зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів» в частині акцій ПрАТ «Актив Груп Консалтинг».

У своїх висновках Верховний Суд підтвердив, що взаємодія НКЦПФР з правоохоронними органами відповідає нормам чинного законодавства України. Зазначене Рішення є важливим, оскільки позиція Верховного суду має безпосередній вплив на практику судів нижчих інстанцій.

Протягом 2015-2019 років до органів суду загалом подано 31 позов щодо оскарження рішень НКЦПФР про «зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів». За результатами розгляду цих позовів 23 рішення винесені но користь Комісії, 3 – не на її користь; 5 справ наразі розглядаються в адміністративних судах.

Слід нагадати, що відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та маючі на меті приєднання України до IOSCO MMoU (Багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння щодо консультування та співробітництва і обміну інформацією Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів), передбачається розширення повноважень національного регулятора ринку в частині його співпраці з правоохоронними органами, а саме обміну з ними інформацією, залучення фахівців регулятора на етапі досудового розслідування і при розгляді справи в суді.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: