НБУ розпочав обговорення нової Стратегії розвитку фінансового сектору з учасниками ринку

Регулятор провів перший тематичний круглий стіл з обговорення Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року, на який були запрошені представники банківської спільноти, а також організацій, які працюють у галузі Fintech, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Для нас важлива ваша участь у цьому обговоренні, ваші думки та ідеї, адже це стратегія розвитку фінансової екосистеми на п’ять наступних років. Разом з нашими колегами – Міністерством фінансів, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, іншими регуляторами фінансового ринку – ми значно розширили перелік напрямів, за якими збираємось працювати. Тож будемо раді отримати зворотній зв’язок», – зазначила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА, відкриваючи круглий стіл.

Директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ Сергій КАРПЕНКО презентував структуру нового програмного документа, а також основні напрями та цілі розвитку. Він розповів, що робоча група з представників фінансових регуляторів визначила п’ять ключових напрямів, за якими розвиватиметься сектор. Це – фінансова стабільність, макроекономічний розвиток, фінансова інклюзія, розвиток фінансових ринків та інноваційний розвиток.

Говорячи про фінансову інклюзію, Сергій Карпенко зазначив, що українці активно та свідомо використовують сучасні фінансові інструменти для поліпшення власного добробуту. За його словами, значна кількість громадян досі не має банківських рахунків, і у найближчі роки ця ситуація має зазнати кардинальних змін.

Блок «Фінансова стабільність» детальніше розкрив Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ. Цей блок включає в себе такі пункти, як ефективне регулювання та нагляд, прозорість та стійкість фінансового сектору, якісне корпоративне управління та управління ризиками. За словами Олександра Бевза, реалізація цих пунктів потребуватиме серйозних змін законодавства у таких сферах, як фінансові послуги, страхування, кредитні спілки, фінансовий моніторинг тощо.

Директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій НІКОЛАЙЧУК розповів про напрям «Макроекономічна стабільність», який включає в себе такі пункти, як забезпечення макроекономічної стабільності, сприяння кредитуванню економіки, розвиток небанківського фінансування, захист прав кредиторів та інвесторів, створення умов для залучення довгострокових ресурсів в економіку. Зокрема, він підкреслив важливість продовження зваженої фіскальної і монетарної політик, відновлення іпотечного кредитування та створення умов для пришвидшення кредитування малого та середнього бізнесу, розширення використання фінансового лізингу.

Блок «Розвиток фінансових ринків» презентував Директор Департаменту відкритих ринків НБУ Сергій ПОНОМАРЕНКО. Цей напрям охоплює такі пункти – розвиток ринків небанківських фінансових послуг, ефективна інфраструктура ринків капіталу, створення ліквідних ринків фінансових інструментів, інтеграція гривневих фінансових інструментів у глобальні ринки. У якості одного з прикладів Сергій Пономаренко навів плани зі створення можливостей для проведення первинних аукціонів з розміщення ОВДП на міжнародних торгових платформах.

Координатор блоку «Інноваційний розвиток» Дмитро КУЗЬМІН зазначив, що він включає в себе такі пункти, як розвиток відкритої архітектури фінансового ринку та платформ регуляторів, ринку FinTech та цифрових технологій, регуляторних та наглядових технологій (SupTech&RegTech), цифрової економіки. Зокрема, передбачено ухвалення нового законодавства про платіжні системи, впровадження і розвиток сучасних форматів платежів (миттєві платежі, платежі з використанням QR-кодів тощо), а також дистанційної ідентифікації клієнтів.

Учасники круглого столу надали свої пропозиції до Стратегії-2025. Зокрема, вони висловилися за подальше зниження зарегульованості фінансового сектору впродовж наступних років, а також створення простіших умов для випробовування інноваційних інструментів на фінансовому ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: