Стандарти корпоративного управління в профучасниках фондового ринку мають бути рекомендаційними

АУФТ надала свої пропозиції та коментарі до проекту Стандартів корпоративного управління в професійних учасниках фондового ринку, оприлюдненого НКЦПФР.

Зокрема, як зазначається у повідомленні Асоціації «Українські фондові торговці», практика країн Європейського Союзу свідчить про те, що стандарти корпоративного управління можуть впроваджуватися на рівні рекомендацій регулятора фінансового ринку та не мають бути надмірно обтяжливими для компанії, яка їх впроваджує. При цьому компанія, яка самостійно вирішила впроваджувати стандарти корпоративного управління та повідомила про це, має зважати на пропорційність такого впровадження до характеру та специфіці діяльності та послуг, що нею надаються, та її розміру.

Враховуючи це, АУФТ вважає, що стандарти корпоративного управління в професійних учасниках фондового ринку мають носити рекомендаційний характер або бути закріплені у правилах саморегулівної організації.

Також Асоціація зазначила, що професійні учасники мають самостійно, під тиском конкуренції на ринку, дійти висновку про необхідність впровадження стандартів корпоративного управління, тим самим стаючи більш відкритими для свої клієнтів.

На думку АУФТ, стандарти корпоративного управління необхідно поповнити такими важливими для професійних учасників та їхніх клієнтів розділами:

– Рекламна діяльність у ділових відносинах з клієнтами;

– Інформаційна політика професійного учасника фондового ринку;

– Профіль незалежного члена наглядової ради (у разі її створення).

Більш детально – у пропозиціях та коментарях АУФТ до проекту Стандартів корпоративного управління в професійних учасниках фондового ринку

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: