Облікова ставка НБУ знижуватиметься до нейтрального рівня

Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік і середньострокову перспективу, розроблені на основі пропозицій Правління НБУ та з урахуванням Стратегії монетарної політики Національного банку України. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Згідно із Основними засадами, ціллю грошово-кредитної (монетарної) політики залишається підтримання інфляції у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень ± 1%, а Національний банк може використовувати всі законодавчо визначені засоби грошово-кредитної політики.

Регулятор продовжуватиме дотримуватися плаваючого курсоутворення, маючи на увазі, що монетарна політика не спрямовуватиметься на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.

У 2020 році Національний банк використовуватиме гнучкість режиму інфляційного таргетування, сприяючи не тільки поверненню інфляції до цілі, але також опікуючись впливом монетарних рішень на економічне зростання. За умови зниження інфляційного тиску та поліпшення очікувань Національний банк пом’якшуватиме монетарну політику, сприяючи у такий спосіб економічному зростанню. Облікова ставка в реальному вимірі поступово знижуватиметься у наступних роках до нейтрального рівня. Також, враховуючи поліпшення інфляційних очікувань, знижуватимуться і номінальні процентні ставки банків.

Рішення з монетарної політики будуть спрямовані на продовження дезінфляційного тренду та приведення інфляції до цілі в середньостроковій перспективі. В окремі періоди інфляція може відхилятися від встановленої цілі через вплив факторів, що є поза безпосереднім впливом монетарної політики Національного банку.

У разі реалізації ризиків, які підсилюватимуть фундаментальний інфляційний тиск та погіршуватимуть очікування економічних агентів, Національний банк застосовуватиме всі наявні засоби та методи грошово-кредитної політики для повернення інфляції до цілі на горизонті політики.

НБУ докладатиме зусиль для покращення взаємодії з Урядом в питаннях координації монетарної та фіскальної і боргової політик. Взаємодія Уряду з Національним банком відбуватиметься виключно за умов дотримання принципу незалежності останнього.

Нацбанк продовжуватиме дотримуватися свого зобов’язання уникати будь-яких форм фіскального домінування над монетарною політикою, зокрема і прямої або непрямої підтримки бюджетних видатків.

У визначений законодавством термін Основні засади будуть надіслані до Верховної Ради України з метою інформування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: