Нацбанк планує поділити фінансові установи на групи залежно від ризику

З липня 2020 року НБУ регулюватиме роботу не тільки банків, а й страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів, фінансових компаній. Сьогодні їх на ринку близько 2 тис. Такі зміни відбудуться внаслідок ухвалення Парламентом Закону про «спліт», повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Які переваги отримає населення від ухвалення «спліту»? Які будуть вимоги НБУ до небанківського фінансового ринку? На ці та інші запитання відповідали представники Національного банку упродовж прес-брифінгу.

Його ключовими тезами були такі.

Усі небанківські фінансові установи НБУ пропонує поділити на групи у залежності від ризику для клієнтів. Компанії з більшим ризиком – ті, які працюють із залученими від населення та бізнесу коштами. Це кредитні спілки та страхові компанії. До них буде більше вимог, зокрема вимоги до капіталу, ризиків, ліквідності тощо. Компанії з меншим ризиком – ті, які працюють на власному капіталі. Регулювання їхньої роботи буде більш ліберальним.

До усіх учасників фінансового ринку – і банків, і небанківських компаній – у НБУ будуть дуже прості вимоги. Це прозорість структури власності, достатність капіталу та дотримання законодавства у сфері фінансового моніторингу, а також ринкової поведінки та захисту прав споживачів.

Захист прав споживачів – це питання номер один для регулятора. Тому обговорюватиметься створення фонду гарантування страхових виплат, а також залучення кредитних спілок до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це посилило би довіру населення до фінансового ринку.

Абсолютно всі учасники фінансового ринку повинні будуть дотримуватися правил ринкової поведінки та захисту прав споживачів. Нацбанк контролюватиме надання компаніями правдивої та достовірної інформації у рекламі, відповідність договорів чинному законодавству тощо.

В НБУ зазначили, що упровадження закону про «спліт» зробить фінансовий ринок прозорішим, більш конкурентним, дасть додаткову впевненість споживачам та розширить їхній доступ до фінансових послуг.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: