Національний банк вдосконалює регулювання платіжного ринку

Представники НБУ під час конференції PayTech Ukraine 2019 розповіли про трансформацію платіжної екосистеми, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, як наголосив Заступник директора Департаменту ліцензування НБУ Сергій САВЧУК, український платіжний простір дуже швидко змінюється, водночас законодавство цього сегменту, ухвалене ще у 2001 році, морально застаріло та не відповідає сучасним потребам розвитку.

Тому Національний банк розпочав реформування платіжного законодавства України. Власне бачення регулятор вже презентував фінансовій спільноті під час низки зустрічей.

«Завдяки ключовим змінам на платіжному ринку з’являться нові послуги та бізнес-моделі, небанківські фінансові установи зможуть емітувати платіжні картки та вести платіжні рахунки. Також ми плануємо запровадити відкритий банкінг та посилити захист прав користувачів платіжних послуг», – розповів Сергій Савчук.

У свою чергу Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД закликав усіх учасників платіжного ринку долучатися до спільної роботи над виробленням нового платіжного регулювання. «Наше завдання – вирівняти українське законодавство з європейським. Це дасть поштовх для конкурентного розвитку платіжного ринку – його учасники стануть гнучкішими, а їх послуги – дешевшими. Крім того, головною метою змін є підвищення зручності для кінцевих споживачів фінансових послуг», – сказав він.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: