Під нагляд НКЦПФР перейдуть 52 фінансові компанії та 63 НПФ

Фінансові регулятори провели установчу зустріч для впровадження в життя «спліт» і формування плану заходів щодо переведення фахівців та передачі відповідного функціоналу від Нацкомфінпослуг до НКЦПФР. Про це повідомляється на офіційній сторінці НКЦПФР у Facebook.

«Ми розуміємо, що «спліт» – це саме про людей та професіоналів, які сумлінно працювали та працюють над регулюванням існуючого небанківського ринку. Ми очікуємо їх приєднання до нашої команди. Саме так ми бачимо реалізацію закону про «спліт». Також ми зробимо все можливе для ефективного переходу функцій нагляду за 137 компаніями», – зазначив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

Зокрема, йдеться про такі компанії:

– 52 фінансові компанії, які на підставі ліцензій, надають фінпослуги з управління майном для фінансування об’єктів будівництва або здійснення операцій з нерухомістю. Споживачами послуг цих компаній на даний момент є 28156 осіб, з яких 27968 – фізичних та 188 – юридичних. Обсяг внесків цих осіб станом на 30.06.2019 р. дорівнював 43,7 млрд. грн.;

– 63 недержавні пенсійні фонди (НПФ) та 22 адміністратори НПФ. Загальна кількість вкладників цих фондів становить наразі 860,8 тис. осіб. Загальна вартість активів, сформованих НПФ за гроші вкладників, станом на 30.06.2019 р. дорівнювала 2,9 млрд. грн.

«Ліквідація Нацкомфінпослуг надасть відчутний поштовх для розвитку системи пенсійного забезпечення та появи нових фінансових інструментів, яких так потребують українці. Тож ми зробимо все, щоб інтереси споживачів не постраждали», – запевнив пан Хромаєв.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: