Повідомлення акціонерів через депозитарну систему

DepostPovidomlНДУ розробив проект нормативно-правового акту щодо передачі акціонерним товариством повідомлень власникам акцій через депозитарну систему України.

Як повідомляє прес-служба Нацдепозитарію,  документ вже направлено до НКЦПФР. В його розробці брали участь представники НКЦПФР, ГС «Українські емітенти», ПАРД та окремих емітентів.

Згідно із Законом України «Про акціонерні товариства», повідомлення від АТ його акціонерам можуть направлятись одним із трьох способів: в письмовій формі поштою, через депозитарну систему України (механізм діє з 1.05.2016 р.), а також вручатися акціонеру або його уповноваженим представникам особисто. Конкретний спосіб передачі повідомлення визначається статутом акціонерного товариства.

Переважна більшість АТ направляє повідомлення про проведення загальних зборів, виплату дивідендів, викуп акцій та іншу корпоративну інформацію своїм акціонерам у письмовій формі поштою. Для деяких підприємств це витрати в сотні тисяч гривень на рік.

bakas«Якщо врахувати кількість «сплячих акціонерів», то це кошти, які, фактично, викидаються на вітер. В той час як, обмін корпоративними повідомленнями через депозитарну систему може скоротити витрати акціонерного товариства та буде стимулювати розвиток електронного документообігу у депозитарній системі», ‑ зауважив Голова Правління ПАТ НДУ Міндаугас Бакас.

Новий порядок передбачає не тільки направлення повідомлень безпосередньо акціонерам електронними засобами зв’язку, але й публікацію в їх повному обсязі на сайті акціонерного товариства та на сайті Центрального депозитарію, а також публікацію посилання на повідомлення на сайтах депозитарних установ. «Такий підхід буде сприяти підвищенню інформаційної прозорості акціонерного товариства та стимулювати розвиток якісного корпоративного управління в Україні», ‑ підкреслює пан Бакас. Окремо, договором між власником цінних паперів та депозитарною установою може бути передбачено додатковий спосіб передачі повідомлень, в тому числі в письмовій формі поштою.

Запропонований НДУ проект нормативно-правового акту передбачає можливість передачі акціонерам через депозитарну систему всіх видів повідомлень про корпоративні дії емітентів, передбачених законодавством. В майбутньому планується впровадити можливість відправки повідомлень від акціонерів до товариства.

Подальший розвиток на шляху до повнофункціонального використання депозитарної системи України для обміну повідомленнями про корпоративні дії емітентів потребує додаткових змін до законів та в результаті сприятиме реалізації повноцінного електронного документообігу із використанням міжнародних стандартів та сучасних технологій.

 

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: