Дату введення в дію Кодексу з питань банкрутства пропонують відтермінувати

До Парламенту подано два депутатських законопроекти «Про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства» (основний та альтернативний).

Як зазначається у пояснювальній записці до першого з них (реєстраційний №2131), його головною метою є відведення терміну задля детального перегляду, удосконалення та доопрацювання Кодексу України з процедур банкрутства у відповідності та з урахуванням зауважень, коментарів та пропозицій Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України задля недопущення порушення норм Конституції та законів України, а також позицій Конституційного Суду України задля запобігання будь-якому порушенню або ж обмеженню конституційних прав та свобод громадян, у тому числі боржників та фізичних осіб, визнаних банкротами.

Законопроект передбачає внесення змін до абзацу першого пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, яким наразі передбачено, що цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. Документом пропонується змінити дату введення в дію Кодексу на фіксовану – 1 вересня 2020 року.

Наведені зміни зумовлюють внесення змін до абзацу першого пункту 6 статті 251 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства яким наразі передбачено, що Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Кодексом необхідно розробити та подати до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям цього Кодексу, забезпечити прийняття та приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Кодексом, забезпечити прийняття та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Кодексом. Проектом закону пропонується надати Кабінету Міністрів України додатковий час на здійснення вказаних заходів, а саме протягом року з дня набрання чинності цим Кодексом.

Мета другого (альтернативного) документа (реєстраційний №2131-1), крім завдань, поставлених у першому законопроекті, передбачає створення  ефективної процедури банкрутства спрямованої на стимулювання інвестиційної та кредитної сфери, а також запуск в найкоротший термін продажу майна банкрутів через дворівневу систему електронних торгів, що підвищить конкурентність серед покупців та зменшить корупційні ризики.

Цей законопроект вносить зміни аналогічні тим, що передбачені першим документом. При цьому ним пропонується змінити дату введення в дію Кодексу на фіксовану – 1 січня 2020 року та дату створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків – 1 листопада 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: