Нефінансова звітність стає більш конкретною та зрозумілою

Застосування стандартів GRI при складанні нефінансової звітності у світі та в Україні має позитивну динаміку.

За інформацією компанії Baker Tilly, основна ідея нефінансової звітності – подати інформацію про суспільно важливі аспекти діяльності підприємств у зрозумілому для зацікавленої сторони вигляді. Найпоширенішим серед них є стандарт GRI (Global Reporting Initiativе). Це документ із переліком конкретних показників для звітності з соціальної, екологічної та економічної діяльності підприємств. GRI- звітність допомагає виявити проблеми і ризики компанії, а також можливості для її розвитку.

Перші звіти такого формату з’явилися ще наприкінці 1990-х років. Сьогодні в розвинених країнах нефінансову звітність за стандартами GRI надають уже понад 4 тис. компаній, що є представниками як великого, так і малого бізнесу.

Так, якщо у 1999 році таку звітність подали всього 11 компаній, то у 2009 році їх нараховувалось вже 1753, а у минулому році – 4760.

В Україні підготовка нефінансових звітів досі є прерогативою великих національних компаній та представництв міжнародних корпорацій. Але помітна позитивна динаміка, а особливо важливим є те, що у 2016 році впроваджувати звіти з використанням стандартів GRI почали великі державні підприємства.

Кількість українських компаній, що підготували звіти за стандартами GRI, у 2018 році склала 13. При цьому очікується, що у поточному році їх буде вже 16.

Згідно з прогнозами Baker Tilly, 2019 рік стане ще прогресивнішим завдяки зацікавленості як з боку інвесторів та кредиторів, так і з боку українського суспільства та співробітників компаній.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: