Настрої топ-менеджерів щодо розвитку економіки України переважно оптимістичні

На розвиток бізнесу наступного року розраховує 77% керівників членських компаній Європейської Бізнес Асоціації. Більше половини бізнесменів (62%) очікують на збільшення доходу від розвитку бізнесу розміром від 10% до 20% – у гривні. Майже половина (45%) СЕО прогнозують темпи зростання доходів також на рівні 10-20%.

Такі дані було отримано в результаті опитування «Прогнози бізнесу на 2020 рік» та презентовано під час спеціального заходу ЄБА «Глобальний огляд економіки України». В опитуванні, яке проводилося протягом серпня 2019 року, взяли участь 104 топ-менеджери компаній-членів ЄБА.

У повідомленні Асоціації зазначається, що при плануванні бюджету на наступний рік власники закладають вартість валюти у середньому на рівні 28 грн./$. І, за прогнозами інвесторів, гривня продовжить зміцнення, адже минулого року передбачений курс був на рівні 30 грн./$.

Більшість керівників (90%) планують підвищувати заробітну плату співробітникам у розмірі 5-20%. Водночас зменшилася кількість охочих розширювати штат. Так, 47% респондентів планують залишити кількість співробітників на рівні минулого року. Приймати на роботу нових людей за рахунок розширення штату планують лише 46% (минулого року їхня кількість складала 58%).

Дослідження показало, що наступного року компанії не поспішатимуть розпочинати нові інвестиційні проекти в Україні – лише 33% СЕО мають такі наміри.

«Щороку ми проводимо близько десяти різних досліджень, які допомагають виміряти настрої бізнесу та слугують індикатором ходу реформ або їх відсутності у країні. У генеральних директорів членських компаній ми запитуємо спочатку їх настрої та прогнози на майбутній рік, а потім проводимо пост-опитування – Індекс інвестиційної привабливості. Цікаво, що настрої та очікування СЕО щоразу переважно позитивні, а от пост-фактум оцінка ведення бізнесу здебільшого песимістична та коливається між нейтральною та негативною. Тобто, по-суті, економіку країни рухають оптимісти, очікування яких від влади щороку лишаються не задоволеними. Хоча, можливо, цього року ситуація зміниться – побачимо по результатах Інвестіндексу в кінці року. Зі свого ж боку спільнота дякує бізнесу за позитивні сигнали, готовність збільшувати зарплати і вкладатися в розвиток України. Сподіваємося, що і влада зі свого боку створить умови, аби компанії відчували підтримку, захищеність та увагу до проблем, про які вже давно сигналізує бізнес-спільнота», – зазначила Виконавчий директор ЄБА Анна ДЕРЕВ’ЯНКО.

У дослідженні також йшла мова про ТОП-3 завдання від бізнесу до влади на наступний рік. Результати продемонстрували, що вже тривалий час вони залишаються практично незмінними. На першому місці стоїть боротьба з корупцією, далі йде необхідність проведення судової реформи і забезпечення верховенства права, забезпечення політичної стабільності та ефективного менеджменту в країні.

Слід зауважити, що аналогічне опитування генеральних директорів, проведене на початку 2019 року, демонструвало такі ж побажання до керівництва країни, поряд з впровадженням земельної реформи та боротьбою з тіньовою економікою. В ЄБА сподіваються, що цього разу бізнес все ж почують, аби країна могла рухатись та розвиватися далі.

Більш детально – у результатах опитування «Прогнози бізнесу на 2020 рік»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: