Інформація по кредитах малим та середнім підприємствам стала більш прозорою

НБУ вперше оприлюднив дані по кредитуванню малих і середніх підприємств за ознакою їх пов’язаності з бізнес-групами. Такий підхід відповідає європейським стандартам поширення статистичної інформації, інформує прес-служба регулятора.

Необхідність розширення статистики кредитування МСП, яка публікується з жовтня 2017 року, пов’язана з існуванням великої кількості позичальників, які формально є невеликими підприємствами, проте насправді входять до структур значно більших бізнес-груп.

З урахуванням потреби всіх користувачів в отриманні якіснішої інформації і для глибшого розуміння ринку МСП з початку 2019 року Національний банк збирав та проводив тестування відповідних даних статистичної звітності банків для забезпечення необхідної якості інформації. Якісна статистика є основою для вибудови ефективної політики зі стимулювання розвитку кредитування у цьому сегменті, що, у підсумку, забезпечить стале зростання української економіки.

Отримані дані формують більш об’єктивну картину обсягів кредитування чистого МСП. Так, у серпні 2019 року кредити МСП становили близько 56,2% від кредитного портфелю корпоративному сектору, з них середні – 24,2%, малі – 9,8%, мікро – 22,2%. Кредити, надані контрагентам, які є частиною бізнес-групи, в МСП становлять 77,2%, а кредити ФОП надаються переважно непов’язаним з бізнес-групами контрагентам (86,1%). Водночас ставки за кредитами, наданими пов’язаним з бізнес-групами контрагентам, зазвичай нижчі.

Опубліковані ряди даних охоплюють період з лютого по серпень 2019 року. У подальшому розміщення цієї інформації відбуватиметься щомісяця відповідно до Календаря з грошово-кредитної та фінансової статистики, що поширюється на сайті Національного банку.

До кінця 2019 року Національний банк також розпочне поширення на своєму веб-сайті інформації щодо кредитів МСП та великим підприємствам за ознакою пов’язаності у формі відкритих даних (API).

Більш детально – в інформації НБУ щодо кредитів МСП

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: