НДУ запустив нову ІТ-платформу

30 вересня 2019 року відбувся запуск нової IT-платформи Центрального депозитарію DEPEND Q, який приведе до якісних змін у роботі системи депозитарного обліку українського ринку цінних паперів.

Як зазначається у прес-релізі НДУ, в нову систему було переведено інформацію про 3 млн. рахунків, номінальна вартість яких складає 1,7 трлн. грн. Нова платформа дозволяє депозитарним установам самим обирати альтернативне ПЗ для обслуговування клієнтів.

Завдяки впровадженню нової технологічної платформи можливість використання альтернативного програмного забезпечення депозитарними установами з’явилася вперше за 20 років діяльності Центрального депозитарію України. Модель роботи, яку обирає депозитарна установа, може бути змінена і під час роботи IT-платформи завдяки гнучкій побудові системи.

«Необхідність мати сучасну IT-платформу депозитарного обліку для інтеграції України в європейський ринок цінних паперів є беззаперечною. І наразі ми отримали таку систему. Для розвитку українського фондового ринку це новий важливий етап. Адже нове програмне забезпечення працює за міжнародними стандартами пост-трейдингу, які ми системно вводимо до практики протягом останніх трьох років. Наразі альтернативну систему обрало 61 депозитарна установа, у той час як 122 працює у системному модулі, наданому НДУ. Це дозволяє забезпечити стабільність та ефективну роботу ринку», – зазначив Голова Правління НДУ Міндаугас БАКАС.

Для всіх учасників ринку нова технологічна платформа забезпечує значно вищий рівень безпеки. Комунікація Центрального депозитарію з депозитарними установами відбуватиметься у стандарті ISO, загальноприйнятому і зрозумілому на розвинених ринках світу. Нові функції і можливості, які отримує депозитарна система, підвищать якість послуг, які отримуватимуть як національні гравці, так і нерезиденти. Нова платформа дозволяє депозитарним установам самим обирати альтернативне ПЗ для обслуговування клієнтів.

В НДУ нагадують про основні етапи впровадження нового ПО депозитарного обліку:

  1. Проведення тендеру серед провідних розробників програмного забезпечення з США, Великобританії, країн Західної Європи – 2017 рік.
  2. Обрання постачальника ПЗ – Percival Software Limited (Великобританія, Лондон) та підписання договору на підготовчі проектні роботи – кінець 2017 року.
  3. Підписання контракту на розробку нового програмного забезпечення для депозитарної системи фондового ринку з Percival Software Limited – травень 2018 року.
  4. Поставка системи з основним функціоналом – листопад 2018 року. Поставка ПЗ з фінальним функціоналом – квітень 2019 року.
  5. Вперше в історії фондового ринку під час впровадження нової IT-платформи депозитарної системи проходили відкриті обговорення за участю ключових гравців ринку, враховувалися відгуки та коментарі. Безпосереднє знайомство представників ДУ з функціоналом нового ПЗ розпочалося у лютому 2019 року.
  6. Проведення навчальних семінарів-сесій для представників ДУ – квітень-травень 2019 року.
  7. Тестування ПЗ учасниками фондового ринку України – червень-вересень 2019 року.

В НЛУ підкреслюють, що промисловий запуск нової IT-платформи є черговим кроком із впровадження передових технологій в роботу депозитарної системи України. Нацдепозитарій продовжуватиме послідовну роботу, спрямовану на забезпечення якісної роботи інфраструктури ринку і інтеграції в міжнародні ринки капіталу.

Незважаючи на постійне нагадування учасникам ринку через різні інформаційні канали про важливість процесу міграції і вчасне його виконання, не всі встигли його провести. Але Нацдепозитарій робить все можливе, щоб їм допомогти якомога швидше завершити процес міграції.

«Ставлення до розвитку фінансової інфраструктури в нашій країні багато років формувалось за залишковим принципом, але в останні роки ставлення до цього питання змінилося. Адже інфраструктура – це фундамент ринку. Ринок не можна побудувати на нестійкому фундаменті. Центральний депозитарій – важливий елемент фінансової інфраструктури. За останні три роки команда Нацдепозитарію багато зробила для впровадження у свою діяльність найкращих світових практик і стандартів, сучасних технологій. Сьогодні відбувся черговий крок в напрямку технологічної інтеграції України у світову облікову систему – НДУ повністю перейшов на нову сучасну IT-платформу DEPEND Q. Ця нова платформа дає новий функціонал для всього ринку, нові сервіси як для компаній, так і власників цінних паперів, забезпечує високий рівень захисту їхніх прав», – наголосив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: