Нацбанк гармонізує вимоги для небанківських фінустанов з нормами ЄС

НБУ розпочав цикл зустрічей з учасниками ринку небанківських фінансових послуг. Як повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook, перша така зустріч зібрала представників страхового ринку і була присвячена крокам Нацбанку після ухвалення Закону про «спліт».

Виступаючи на заході, Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА наголосила на ключових питаннях:

– До кінця червня 2020 року регулятором страхового ринку лишатиметься Нацкомфінпослуг. Національний банк стане регулятором ринку з 1 липня 2020 року.

– У перехідний період змін у регулюванні не буде.

– Переліцензування компаній через зміну регулятора не буде.

– До страхових компаній буде три базові вимоги: наявність і достатність власного капіталу, прозора структура власності та дотримання законодавства про фінмоніторинг.

Катерина Рожкова також нагадала, що Національний банк працюватиме над гармонізацією вимог для небанківських фінустанов з нормами європейського законодавства, проте робитиме це поступово, враховуючи при цьому пропозиції ринку.

У свою чергу представників ринку цікавили такі питання.

1. Про зміни у законодавстві: більше половини озвучених представниками ринку питань стосувалися необхідних законодавчих змін. Відповідаючи на них, Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ зауважив, що Національний банк з представниками профільного комітету Парламенту та ринку, а також експертами галузі працюватимуть над новим регулюванням, потрібним ринку, включно з новими законами про фінансові послуги, страхування, кредитні спілки та інші. Водночас нормативні акти Кабінету Міністрів та Нацкомфінпослуг, відповідно до Закону, залишатимуться чинними до ухвалення Національним банком нових документів на їх заміну.

2. Про ліцензування: учасники ринку цікавилися можливістю спрощеного порядку отримання додаткових ліцензій та загальним баченням НБУ, як буде побудована процедура отримання ліцензій новими учасниками від регулятора та яким буде механізм виходу з ринку. Зокрема, обговорювалась можливість врегулювання процесу об’єднання фінансових компаній для його спрощення.

3. Про координацію: окрему увагу учасники ринку приділили питанню координації зусиль у роботі над розбудовою ринку, питанням комунікації між учасниками, можливостями ринку ділитись експертизою під час впровадження змін до регулювання.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: