Банкіри окреслили коло питань, що потребують нагального вирішення

НАБУ у ході робочої зустрічі з представниками Офісу Президента України обговорила нагальні питання діяльності банків.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України, у фокусі дискусії були питання відтермінування введення в дію Кодексу України з процедур банкрутства, нова редакція Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (законопроект про протидію відмиванню доходів), блок змін податкового законодавства, окремі положення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань регулювання банківської діяльності» (законопроект про банки).

Голова Ради НАБУ Роман ШПЕК відзначив важливість питань порядку денного зустрічі, оскільки кожне з них має суттєвий вплив на банки. Він, зокрема, наголосив на необхідності введення в дію Кодексу з процедур банкрутства в жовтні цього року (як і визначено законом) задля неможливості продовження зловживання недобросовісними боржниками процедурою банкрутства та урегулювання прогалин, які наразі містить чинне законодавство.

Зі свого боку Голова Комітету НАБУ з питань регуляторної політики та комплаєнс Наталія ВАСИЛЕЦЬ окреслила основні проблемні питання законопроектів про банки та протидію відмиванню доходів. Так, законодавча ініціатива щодо вдосконалення регулювання банківської діяльності містить нові поняття «ключова особа», «уповноважена особа» НБУ, надає право регулятору заборонити відчуження акції/паїв власниками істотної участі тощо.

Викликає занепокоєння банківської спільноти збільшення відповідальності банків за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу, адже станом на сьогодні штрафні санкції доволі значні, і намагання Держфінмоніторингу зобов’язати банки виявляти розбіжності між даними про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) клієнта, які містяться в ЄДРПОУ, та які повідомив клієнт у рамках перевірки, та повідомляти про це Держфінмоніторинг.

Голова Комітету НАБУ з питань оподаткування та обліку Вікторія МИХАЙЛЬО зупинилася на податкових аспектах, підкресливши, що зменшення навантаження на платників податків в частині їх адміністрування підтримуються банками. Водночас законодавчі ініціативи містять низку норм, які суперечать даній меті, зокрема щодо строків подання податкових накладних/рахунків коригування, зміни до правил трансферного ціноутворення тощо.

Вислухавши банківську спільноту, Радник Глави Офісу Президента України Вікторія СТРАХОВА повідомила про готовність до співпраці та пошуку конструктивного компромісу, а також про підтримку та розуміння більшості позицій банківської спільноти, зокрема щодо набрання чинності Кодексом з питань банкрутства, вирішення питання щодо статутного капіталу невеликих банків (збереження його на рівні 200 млн. грн.), низки пропозицій до законопроектів про банки та про протидію відмивання доходів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: