Ліцензії на валютні операції

ObminValutГенеральні ліцензії НБУ на проведення валютно-обмінних операцій мають 30 небанківських фінустанов та національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта».

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку. При цьому зазначається, що станом на початок 2017 року вказані небанківські фінансові установи мали 3 205 структурних підрозділів, що на 53% більше ніж на початку 2016 року (2 101 підрозділ).

Торік Національний банк видав генеральні ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій 17 небанківським фінансовим установам. У 2015 році такі ліцензії отримало 11 небанківських фінустанов.

Також слід нагадати, що, відповідно до постанови Правління НБУ №962, з 1.07.2016 р. розпочав діяти Реєстр приміщень, в яких здійснюється діяльність щодо обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Начальник Управління реєстрації та ліцензування НБУ Олександр Бевз зазначив: «Національний банк зацікавлений у розвитку легального ринку валютно-обмінних операцій, одночасно посилюючи контроль за діяльністю його учасників. Зокрема, перед наданням ліцензії Національний банк перевіряє структуру власності заявників, фінансовий стан та джерела походження коштів для формування капіталу компанії, яка має намір здійснювати діяльність з обміну валют. Наше завдання – створити умови для функціонування прозорого, цивілізованого та конкурентного готівкового валютного ринку. У 2017 році ми плануємо продовжити удосконалення ліцензійних умов для здійснення обміну валют та посилити контроль за ліцензіатами, що вже отримали відповідні дозволи».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: