Нацбанк відтермінував остаточний перехід банківських рахунків на стандарт IBAN

Причиною цього стало звернення до Нацбанку Державної казначейської служби.

В Україні запроваджено міжнародний номер банківського рахунку за стандартом IBAN, що є важливим кроком у розвитку платіжної системи країни, інформує прес-служба НБУ.

З 5 серпня 2019 року усі банки відкривають клієнтам нові рахунки лише за стандартом IBAN, а діючі рахунки поступово (до 31 жовтня 2019 року) змінюють відповідно до вимог цього стандарту.

Сьогодні банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнено або пара реквізитів «Код банку» та «Рахунок», або рахунок за стандартом IBAN.

Статистика Національного банку підтверджує позитивну динаміку використання клієнтами рахунків за стандартом IBAN. Так, станом на 1 жовтня 2019 року кількість початкових платежів за стандартом IBAN у системі електронних платежів Національного банку становила 61% від загальної кількості здійснених платежів.

Разом із тим, у зв’язку зі зверненням Державної казначейської служби України для забезпечення виконання бюджетних програм у повному обсязі, Національний банк ухвалив рішення про продовження до 12 січня 2020 року можливості заповнення пари реквізитів у документах на переказ коштів.

Тобто включно до 12 січня 2020 року банки прийматимуть до виконання документи на переказ коштів, у яких заповнено або пара реквізитів «Код банку» та «Рахунок», або рахунок за стандартом IBAN, а з 13 січня 2020 року – виключно рахунок за стандартом IBAN.

Таке рішення передбачено Постановою Правління НБУ від 26.09.2019 р. №118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року №162», що набрала чинності з 2 жовтня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: