Керівництво держави обговорило з НБУ шляхи фінансово-економічного розвитку

В Нацбанку відбулася спільна нарада Президента України, Прем’єр-міністра, керівництва Національного банку та команди фінансово-економічного блоку Уряду з питань фінансово-економічного розвитку. Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook. 

ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ

Як було зазначено на зустрічі, базою для прискорення економічного зростання мають бути стабільна макроекономічна ситуація, співпраця з МВФ і структурні реформи. Зі свого боку Національний банк працює, щоб закласти для цього надійний фундамент у вигляді низької і передбачуваної інфляції, розвитку здорового, прозорого і надійного фінансового сектору – не лише банків, а й завдяки ухваленню Закону про «спліт» небанківських фінустанов.

СИТУАЦІЯ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ

Зміцнення курсу є ознакою макроекономічної стабільності і наслідком появи нових фундаментальних факторів. По-перше, завдяки поглибленню інтеграції України у світові ринки капіталу сформувався стійкий приплив коштів нерезидентів у гривневий держборг. По-друге, в країні рекордно зросла врожайність зернових. Це вже не ситуативне явище, а нова реальність валютного ринку.

ЗНИЖЕННЯ ІНФЛЯЦІЇ

Попри зміцнення курсу гривні, населення не відчуває зниження цін. Це має багато пояснень. Частково – інерційність у встановленні цін. Частково – низька конкуренція на окремих ринках, яка дозволяє бізнесу тримати ціни високими навіть в умовах зниження собівартості. Частково – вплив інших факторів, які, як і курс, впливають на собівартість продукції, зокрема підвищення заробітних плат, що вже тривалий час спостерігається в Україні. Частково – вплив з боку збільшення попиту внаслідок зростання доходів українців.

ПОЖВАВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ

Для збільшення доступу українців та вітчизняного бізнесу до дешевих кредитних ресурсів необхідні спільні зусилля багатьох гілок влади. Внесок Національного банку – зниження інфляції, поступове пом’якшення монетарної політики, створення умов для очищення банківських балансів від поганих активів. Прогноз регулятора – зниження облікової ставки до 9% на кінець наступного року і 8% на кінець 2021 року. Водночас проведення структурних реформ, зокрема запуск ринку землі та завершення судової реформи, дасть змогу послабити кредитні ризики, які банки також закладають у процентні ставки.

Крім того, учасники зустрічі обговорювали питання підтримки фінансової стабільності та посилення координації монетарної та фіскальної політик.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: