Нацкомфінпослуг підвищить ефективність нагляду за кредитними спілками

Європейською стороною підтверджено позицію щодо виключення кредитних спілок України з-під дії Директиви 2013/36/ЄС та Регламенту (ЄС) 575/2013.

Про це було зазначено на засіданні Кластера 1 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету Асоціації між Україною та ЄС, яке відбулось у м. Києві та в якому взяли участь представники Нацкомфінпослуг, інформує прес-служба Комісії.

Під час заходу Член Нацкомфінпослуг Ольга МАКСИМЧУК ознайомила сторону ЄС із заходами, вжитими Комісією з метою удосконалення регулювання та нагляду на ринку кредитної кооперації. Зокрема, було поінформовано про нову редакцію Положення про обов’язкові фінансові нормативи, до розробки якого активно залучались експерти проекту USAID САР та Всесвітньої Ради Кредитних Спілок (WOCCU), а також перереєстрацію у Верховній Раді України законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок» (реєстраційний №1110).

У рамках представлення актуалізованого переліку європейського законодавства у фінансовій сфері стороною ЄС було підтверджено позицію щодо виключення кредитних спілок України з-під дії Директиви 2013/36/ЄС та Регламенту (ЄС) 575/2013.

Зі свого боку Ольга Максимчук підкреслила, що зазначене застереження дозволить Нацкомфінпослуг підвищувати ефективність нагляду за кредитними спілками поступово та з максимальним урахуванням його поточного рівня розвитку, а також уникнути встановлення по відношенню до учасників ринку надмірних вимог.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: