Фінансовому ринку потрібен омбудсмен

На фінансовому ринку потрібно запровадити сучасний позасудовий механізм вирішення спорів між споживачами фінансових послуг та фінансовими установами. Мова йде про прийняття Парламентом законопроекту про установу фінансового омбудсмена.

Це стане наступним кроком після ухвалення Верховною Радою у вересні цього року Закону №1085-1 щодо захисту прав споживачів фінансових послуг та надання фінансовим регуляторам нових повноважень є тільки одним з важливих кроків, необхідних для запровадження ефективної системи захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні.

Про це йшлося на III Харківському міжнародному юридичному форумі, повідомляється на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у Facebook.

Під час заходу Радник з питань захисту прав споживачів фінансових послуг Проекту USAID Тетяна БУРАК розповіла про те, як на практиці працює фінансовий омбудсмен у країнах ЕС та яка концепція закладена в український законопроект. Також вона анонсувала запуск Проектом USAID пілотного проекту створення страхового омбудсмена.

«Зараз в Україні проходить справжня революція в системі захисту прав споживачів фінансових послуг. Регулятори фінансового ринку вже отримали нові повноваження для захисту споживачів, і, як наслідок, – взаємодія між учасниками ринку буде поступово ставати кращою та більш ефективною. Значні зміни у моделі захисту прав споживачів, безумовно, дозволять більш справедливо та повноцінно захищати українців, які користуються фінансовими послугами, змінять поведінку фінансових установ та дадуть можливість відновити довіру населення до фінансового сектору.

Але цих змін не достатньо для українців. Ми впевнені, що наступним логічним кроком має бути запуск ефективного позасудового механізму вирішення спорів через фінансового омбудсмена. Тільки з радикальними комплексними змінами законодавства українці зможуть відчувати себе більш захищеними від недобросовісних дій фінансових установ та більш впевнено користуватися фінансовими послугами. Тільки коли самі фінансові установи змінять свої бізнес-підходи до обслуговування клієнтів, і українці повірять в чесні правила гри на фінансовому ринку фінансовий ринок почне зростати» – наголосила Тетяна Бурак.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: