В НБУ розповіли про особливості регулювання кредитних спілок

Нацбанк продовжує зустрічатись з учасниками ринку небанківських фінансових послуг для обговорення першочергових планів після ухвалення Закону про «спліт». Чергова така зустріч зібрала понад 50 представників кредитних спілок, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook. 

Фахівці Національного банку наголосили, що у перехідний період, який триватиме до 1 липня 2020 року, змін у регулюванні, а також переліцензування учасників ринку не буде.

Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ у своєму виступі наголосив, що при розробці нового регулювання Національний банк перш за все враховуватиме ризик-профіль ринку. Відповідно, хоча і відбуватиметься процес гармонізації регулювання з європейськими вимогами, норма про капітал не менше 5 млн. євро, як це передбачено директивами ЄС для кредитних установ, не буде продубльована для українського ринку – місцеві вимоги до рівня капіталу будуть адекватними та пропорційними, і враховуватимуть можливості ринку.

У свою чергу Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА розповіла учасникам зустрічі про бачення НБУ щодо створення Фонду гарантування вкладів для кредитних спілок. Зокрема, вона зазначила, що Нацбанк вважає за доцільне створення такого Фонду, проте механізм його наповнення та функціонування, особливо у кризові періоди, має бути детально пропрацьований з ринком.

Представники ринку під час обговорення активно цікавились широким переліком питань, зокрема планами Нацбанку по збиранню звітності з ринку. Із цього приводу в НБУ зауважили, що до 1 липня 2020 року вони мають звітувати так, як і раніше. Водночас у перехідний період буде налаштовано систему та підходи до подачі звітності учасниками ринку до НБУ.

Також учасники ринку цікавились можливим фінансовим навантаженням, пов’язаним зі змінами в роботі заради виконання нових вимог. У своїй роботі з напрацювання нового регулювання, Національний банк виходитиме з розуміння реального стану ринку та його можливостей, і всі зміни запроваджуватимуться поступово та з урахуванням специфіки кредитних спілок.

Інші питання стосувались ставлення Національного банку до саморегульованих організацій на ринку, про аудит кредитних спілок, статусу неприбутковості КС та щодо особливостей виконання кредитними спілками закону про захист прав споживачів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: