Голова НКЦПФР пропонує створити Національний інвестиційний фонд

Керівник Комісії розповів про те, як забезпечити успішність приватизації державних активів, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, Тимур ХРОМАЄВ зазначив:

«За останні дні зроблено багато перших кроків для початку приватизації. Верховна Рада прийняла в цілому Закон №1054-1, який скасував великий перелік заборонених до приватизації підприємств. В Програмі дій Уряду зафіксований важливий KPI «зменшення частки держави в економіці до 5%.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук анонсував створення Фонду національного добробуту. У стратегіях великих державних компаній, таких як «Нафтогаз», «Укрзалізниця», «Укрпошта», державних банків, які знаходяться у процесі глобальної трансформації, з’явилася ціль – вийти на IPO.

Це все дуже круто. Але ми повинні розуміти, що в сучасному фінансовому світі компанії, які не мають ефективної бізнес-моделі, не цікавлять інвесторів. Більшість державних компаній в України поки що знаходиться на різних етапах реформування, зміни моделі роботи, корпоративне управління мають не всі, і воно поки що не є досконалим. Тож більшість ще не готова до успішного самостійного виходу на світові ринки капіталу. А ринок капіталу України на даний момент не здатний забезпечити залучення широкого кола інвесторів через IPO.

Втім, ситуація не безвихідна, рішення є. Для цього рішення потрібна певна синергія, як державних інституцій, так і самих компаній. Це рішення не тільки дозволить цим підприємствам системно залучати капітал для свого розвитку, а ще й дозволить створити якісний ліквідний фінансовий інструмент для українського ринку капіталу і українських інвесторів. Той інструмент, який однозначно зацікавить серйозних портфельних інвесторів з усього світу, а ще стане привабливим активом для внутрішніх інвесторів, зокрема для тих, хто готовий робити пенсійні заощадження на другому і третьому рівні пенсійної системи. Для них це буде другий за привабливістю і надійністю фінансовий інструмент після ОВДП.

Цим фінансовим інструментом можуть стати акції «Національного інвестиційного фонду», який вбере в себе міноритарні пакети десь 20-30 стратегічних підприємств. IPO цього фонду стане важливим індикатором інвестиційної привабливості України. Воно забезпечить передумови для успішного виходу на IPO самих компаній.

Це комплексне рішення для системного просування приватизації і фундаментального вирішення завдання Уряду по зменшенню частки держави в економіці».

Тимур Хромаєв також наголосив, що створення Національного інвестиційного фонду паралельно із перезавантаженням Фонду державного майна і створення анонсованого Фонду національного добробуту запустить потужний механізм продажу об’єктів державної власності, підвищення вартості державного майна, збільшення ефективності управління активами у державному секторі. Синергія цих проектів дасть колосальний ефект.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: