Як здійснюватиметься реформа підготовки фахівців на фондовому ринку

У Проекті USAID «Трансформація фінансового сектору» окреслили основні етапи підготовки фахівців на ринку цінних паперів України.

У повідомленні Проекту, зокрема, зазначається, що він вітає завершення чергового важливого етапу підготовки проекту Положення про порядок атестації фахівців з питань фондового ринку Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а саме оприлюднення проекту для обговорення.

Проект Положення є результатом спільної роботи НКЦПФР, CFA Society Ukraine та Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» в рамках реформи системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку.

Першим етапом був аналіз чинної практики застосування теорії та законодавства фахівцями фондового ринку та керуючих активами, проведений у 2018 році.

Результатом реформи, на думку Проекту USAID, мають бути професійні фахівці на ринках капіталу, зі знаннями, які відповідають кращим світовим практикам, та з високими етичними стандартами. Для цього процес навчання та складання іспитів має бути прозорим, а отримані оцінки, завдяки сучасним технологіям, – максимально об’єктивними та незалежними.

Наступним кроком у втіленні реформи будуть нові навчальні програми для фахівців фондового ринку. Проектом документа передбачається, що до складу іспиту входитимуть чотири модулі: знання з основ економіки та фінансів; знання етичних норм; знання законодавства; практичні вміння та навички. Два перші модулі будуть загальними для всіх напрямів кваліфікації, тоді як два останні будуть спеціальними для кожного напряму.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: