Деякі положення законопроекту «Про Бюро фінансових розслідувань» викликають побоювання у бізнесу

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому Європейською Бізнес Асоціацією.

У ньому, зокрема, зазначається, що на початку жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект №1208-2 «Про Бюро фінансових розслідувань». Він розроблений з метою розділення сервісної та правоохоронної функцій Податкової служби, ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.

Концептуально Європейська Бізнес Асоціація вітає дане рішення, водночас вважає, що деякі положення викликають побоювання у легального бізнесу.

Так, з тексту законопроекту не зрозуміло, яка буде структура нового органу, чисельність працівників, а також розміри оплати праці. Все це не дає точного розуміння, якої кваліфікації будуть працівники даної служби. Водночас, оскільки умови конкурсу на зайняття посади у Бюро не визначені у законопроекті, існують побоювання щодо фактичного переходу колишніх працівників податкової міліції та інших службовців фіскальних органів на службу до Бюро фінансових розслідувань на загальних підставах за нормами законодавства про держслужбу або за результатами формального конкурсу.

Крім того, Бюро не матиме у своєму складі воєнізованого підрозділу, а відповідно і військових звань. Проте пенсійне забезпечення як для військових буде збережено за службовцями нової служби.

Відповідно до законопроекту, робота Бюро координуватиметься Міністром фінансів України, яке має право призначати його керівника без конкурсу. Тож існує імовірність того, що керівник призначатиметься без публічного професійного відбору. До того ж, Уряд матиме право звільнити керівника Бюро за поданням Міністра фінансів, а вичерпний перелік підстав для такого подання законопроектом не визначений.

Водночас бізнес неодноразово наголошував саме на створенні незалежного аналітичного органу, що займатиметься розслідуванням та упередженням економічних та фінансових злочинів. Діяльність нового органу має бути відокремлена від інших правоохоронних органів, а відповідні економічні підрозділи в СБУ та Нацполіції – ліквідовано. Адже його робота має покласти край тиску на бізнес, щоб дати зелене світло інвесторам в Україну.

Але законопроектом, крім ліквідації податкової міліції, не передбачається ліквідації відповідних підрозділів в СБУ та Нацполіції. Порядок передачі поточних справ, що розслідується, також не визначено.

Виходячи з вищезазначеного, в ЄБА сподіваються, що між першим та другим читаннями законопроект вдасться допрацювати аби розробити дійсно якісний закон та створити сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: