НБУ анонсував розробку нового законодавства для небанківського фінсектору

Нацбанк зустрівся з представниками лізингових та факторингових компаній, а також фінкомпаній для обговорення першочергових планів після ухвалення Закону про «спліт». Про це повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

На початку зустрічі Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА нагадала, що у перехідний період, який триватиме до 1 липня 2020 року, змін у регулюванні не буде. Не відбуватиметься і переліцензування учасників ринку. Вона підкреслила, що головне -зробити перехід ринків від одного регулятора до іншого для учасників ринку максимально комфортним і непомітним.

Пані Рожкова також наголосила, що у перехідний період буде розпочата робота над напрацюванням нового законодавства для ринків небанківських фінансових послуг. Ключовим стане рамковий Закон «Про фінансові послуги», де будуть описані основні принципи роботи ринків, а всі специфічні вимоги будуть закріплені у секторальному законодавстві, яке розроблятиметься у співпраці з представниками ринку та експертами.

За її словами, Національний банк планує застосувати пропорційний підхід до регулювання та нагляду, адже компанії, які працюють не за рахунок депозитів населення та бізнесу, потребують менш жорсткого регулювання. До них ключовими вимогами залишатимуться прозора структура власності, дотримання законодавства про захист прав споживачів та про фінансовий моніторинг.

У свою чергу Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ розповів про плани Національного банку щодо змін у підходах до ліцензування. Зокрема, він зауважив, що розглядається можливість підходу, за якого ліцензується не кожний вид діяльності окремо, а цілий набір фінансових послуг, які зможе надавати установа.

Крім того, учасники заходів активно цікавились готовністю Нацбанку підтримати розвиток ринків небанківських фінансових послуг, говорили про нестачу фондування для розвитку як одну з ключових проблем для цих ринків, цікавились можливістю підключення до BankID та можливими змінам у перспективі вимог до капіталу та нормативів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: