Які чинники підтримують сприятливу ситуацію на валютному ринку

В НБУ окреслили фундаментальні тренди в українській економіці, які, серед іншого, забезпечують і сприятливу ситуацію на валютному ринку у цьому році.

Зокрема, це стійкі темпи зростання продуктивності в аграрному секторі та інтерес іноземних інвесторів до гривневих цінних паперів українського Уряду (ОВДП)

Таку інформацію оприлюднив Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ на конференції «Управління ринковими ризиками та ризиком ліквідності Market Risk 2019», повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook

За словами пана Сологуба, у цьому році врожай зернових в Україні може сягнути рекордних 80 млн. тон, і це не збіг обставин, не фактор сприятливих погодних умов, а саме підвищення продуктивності аграрного сектору, який багато інвестував в оновлення техніки і технологій упродовж останніх років. Крім цього, 80 млн. тон зернових – це ще не верхня межа. Земельна реформа, на його думку, може сприяти значному збільшенню врожайності у найближчі роки.

Приплив іноземних інвестицій у державні облігації українського Уряду також не можна вважати раптовим припливом «гарячого» капіталу. Сьогодні значна частка інвестицій нерезидентів спрямовується у довгострокові ОВДП. Водночас загальна частка нерезидентів на ринку облігацій внутрішньої державної позики не є високою і має потенціал до зростання, якщо порівнювати з іншими країнами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: