Електронну взаємодію банків та виконавців спрощено

Після низки зустрічей НАБУ з Мінюстом та ДП «НАІС» було запроваджено регламент електронної взаємодії банків та виконавців і спрощено роботу з ДРОРМ.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України, до початку роботи електронного сервісу інформаційної взаємодії банки були зобов’язані надсилати повідомлення про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, внесених до ЄРБ, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців у паперовому вигляді (п. 2 Постанови Правління НБУ №60 від 18.04.2019 р).

Відтепер завдяки впровадженню прикладного програмного інтерфейсу (АРІ), що реалізує електронну інформаційну взаємодію автоматизованої системи виконавчого провадження з інформаційними системами банків, забезпечується максимально ефективний обмін даними і, як наслідок, значно зменшаться часові та фінансові витрати банків на надсилання вказаної вище інформації поштовим зв’язком.

Слід нагадати, що обов’язок банків повідомляти виконавців у разі відкриття або закриття рахунка фізичної особи, щодо якої наявна інформація в Єдиному реєстрі боржників, передбачено нормами ст. 621 Закону «Про банки і банківську діяльність» (в ред. Закону №2475-VIII від 03.07.2018 р.).

Крім того, тепер банки отримали змогу працювати з Державним реєстром обтяжень рухомого майна за допомогою API. Перевагами такого способу є швидкість, зручність, простота доступу та зменшення витрат. Оплата послуги здійснюється авансовим платежем. Вартість одиничного запиту становить близько 0,3 грн. (до цього подібну інформацію з ДРОРМ можна було отримати лише шляхом витягу, вартість якого наразі становить 40 грн.).

Таким чином, банки зможуть значно зменшити часові та фінансові затрати на пошук інформації щодо обтяжень рухомого майна потенційного клієнта, що у свою чергу, приведе до поліпшення якості та швидкості надання банківських послуг.

Укладання Договору здійснюється шляхом підписання та подання банком на адресу ДП «НАІС» відповідної заяви про приєднання до умов даного Договору.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: