НБУ мінімізував ризики екстреної підтримки ліквідності банків

З метою мінімізації кредитних ризиків за кредитами екстреної підтримки НБУ ліквідності банків регулятор установив додаткові вимоги до наданих банком кредитів, майнові права за якими надаються в заставу регулятору.

Зокрема, як повідомляє прес-служба НБУ, Нацбанк матиме право не приймати у забезпечення за кредитом екстреної підтримки майнові права за кредитним договором банку з юридичною особою, якщо вона має прострочену заборгованість в інших банках та майнові права за кредитним договором із фізичною особою, якщо вона має прострочену заборгованість більше ніж на 7 днів у інших банках.

Відповідні норми затверджено Постановою Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків» від 4 жовтня 2019 р. №119, яка набула чинності з 11 жовтня 2019 року.

Слід нагадати, що у грудні 2016 року Національний банк як кредитор останньої інстанції запровадив новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків – Emergency liquidity assistance (ELA). Кредити ELA призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, зокрема на міжбанківському кредитному ринку та за стандартними інструментами рефінансування НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: