Україна є світовим лідером за часткою непрацюючих кредитів

Про шляхи вирішення даної проблеми розповів Голова НБУ у ході наради щодо пожвавлення кредитування, яка відбулася в Офісі Президента України, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Яків СМОЛІЙ зазначив: «Національний банк, оздоровивши банківський сектор після кризи, заклав фундамент для його повноцінної роботи, однак багато проблем ще є актуальними, і головна з них – непрацюючі кредити. Україна – світовий лідер за цим показником. Сьогодні обсяг проблемних кредитів в українських банках становить близько 50% або 566 млрд. грн. Це – один із системних ризиків для нашої фінансової системи».

Він наголосив, що повернення боржниками коштів дозволить розформувати резерви та спрямувати цей ресурс на кредитування реального бізнесу.

Для зниження обсягу проблемної заборгованості банки повинні:

– продовжити списання безнадійних позик із балансу;

– продовжити реструктуризацію, у тому числі за нещодавно ухваленим Парламентом Законом «Про фінансову реструктуризацію»;

– продовжувати стягнення боргів із проблемних позичальників та ексвласників у судовому порядку.

Наразі найскладнішою є ситуація з «Приватбанком», адже весь портфель проблемних кредитів – це позики колишнім власникам. «Держава намагається повернути ці кошти через суди різних юрисдикцій: в Україні, Великій Британії, США та Швейцарії», – підкреслив Голова НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: