Як активізувати розвиток ринку лізингу

Це питання було проаналізоване у ході зустрічі НБУ та провідних компаній лізингового ринку – учасників Асоціації «Українське Об’єднання Лізингодавців», йдеться у повідомленні Асоціації. 

Основними перешкодами на шляху розвитку лізингу керівництво Асоціації та її учасники назвали такі:

– відсутність достатніх джерел фондування у гривні;

– низьку обізнаність представників малого та середнього бізнесу про лізинг та його можливості;

– відсутність стимулів для ключових галузей та інноваційних галузей;

– відсутність можливості працювати із землею як з предметом лізингу;

– неврахування інтересів лізингоотримувачів у державних програмах компенсацій для агровиробників, всупереч світовому досвіду – неможливість фінансування власної лізингової компанії всередині банківської групи через існуючі нормативні обмеження НБУ, недостатню захищеність лізингодавця у нормативному полі в порівнянні з іншими кредиторами, що ставить їх у нерівні умови.

На думку Асоціації, за умови вирішення цих перешкод, або хоч вжиття перших кроків у напрямку їх вирішення, лізинг може стати надпотужним локомотивом для всієї економіки та сприяти суттєвому зростанню ВВП України. Як приклад наводилися такі невеликі країни, як Болгарія та Угорщина, де лізингові портфелі в десятки разів більші українського, і де цей інструмент дійсно слугує драйвером для їхніх економік.

За ініціативи організованого лізингового ринку у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти (№1111 і №1218), які відображають очікування його учасників з цілого ряду питань, зокрема щодо нотаріального посвідчення договорів, врегулювання проблеми ПДВ, прискореної амортизації для лізингоотримувачів тощо. Асоціація сподівається на підтримку цих законопроектів регулятором.

Учасники зустрічі висловили свою готовність працювати в робочих групах з підготовки нормативної бази НБУ щодо регулювання та нагляду. Ринок готовий докласти зусиль для налаштування конструктивної співпраці та підвищення проникнення лізингу в капітальні інвестиції до рівня європейських показників.

Перша робоча зустріч Асоціації та представників НБУ очікується вже на початку листопада 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: