Нацбанк назвав основні порушення у сфері валютно-обмінних операцій

НБУ за липень-вересень 2019 року здійснив 263 перевірки структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

Як повідомляє прес-служба регулятора, перевірки здійснювались у Харківській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській, Хмельницькій, Рівненській, Житомирській, Донецькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Київській, Запорізькій, Чернівецькій областях та у місті Києві.

Серед виявлених порушень порядку здійснення валютно-обмінних операцій суттєвими були такі:

– проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;

– значна невідповідність обсягів готівкових коштів у касі НФУ бухгалтерським звітним документам;

– ненадання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку.

Під час проведення перевірок легальних пунктів обміну валюти уповноваженими працівниками Національного банку в Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Київській областях та у місті Києві було виявлено 15 пунктів обміну валюти, які здійснювали нелегальну діяльність. Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

Ефективною у IIІ кварталі 2019 року була співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України в Києві та Київській області, Львівській, Тернопільській, Житомирській, Донецькій та Івано-Франківській областях, від яких до Нацбанку надійшли повідомлення про заходи, вжиті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк публікує на своєму офіційному сайті у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

З інформацією про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна ознайомитися на офіційному сайті Національного банку у пошуковій системі «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

Також відповідно до Постанови Правління НБУ від 29.12.2015 р. №962 створено та діє Реєстр приміщень, в яких здійснюється ліцензована діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг, які передбачають використання готівки в національній та іноземній валютах.

Слід нагадати, що у березні 2019 року регулятор розпочав переоформлення генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій на нові ліцензії на здійснення валютних операцій згідно із Законом «Про валюту і валютні операції».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: