У банках побільшало підозрілих операцій

У III кварталі 2019 року Національний банк надав правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 17 банків на загальну суму понад 17 млрд. грн., повідомляє прес-служба регулятора. 

Для порівняння, у ІI кварталі НБУ надіслав правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 5 банків на загальну суму понад 3,7 млрд. грн.

Нацбанк у межах взаємодії із Державною службою фінансового моніторингу України та правоохоронними органами у III кварталі 2019 року надав їм відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність.

Ці дані були отримані під час здійснення перевірок з питань фінансового моніторингу та щодо дотримання валютного законодавства.

Так, за III квартал 2019 року Національний банк надіслав Службі безпеки України інформацію щодо 20 банків та 2 небанківських фінансових установ, а саме:

– за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу надіслано 10 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів 17 банків та 2 небанківських фінансових установ. Йдеться про фінансові операції на загальну суму понад 16,8 млрд. грн. та $98 млн.;

– за результатами валютного нагляду з метою реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю надіслано 8 листів про великомасштабні операції клієнтів 17 банків на загальну суму понад 799,2 млн. грн., $873,3 млн., 47,6 млн. євро, 48,3 млн. злотих та 69,6 млн. російських рублів.

Надана правоохоронцям інформація здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків і небанківських фінансових установ фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування.

Аналогічна інформація надсилалася Національним банком до спеціально уповноваженого органу – Державної служби фінансового моніторингу України відповідно до Договору про співробітництво та обмін інформацією.

Слід нагадати, що Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) у своєму звіті 30 січня 2018 року підтвердив, що Україна є надійною юрисдикцією у питаннях боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму, а також звернув увагу на високий рівень регуляторної та наглядової діяльності за банківським сектором.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: