Банки зможуть перевіряти інформацію про потенційного клієнта

Банківські установи отримали доступ до Державного реєстру актів цивільного стану. Про це повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України.

У повідомленні йдеться про те, що після довготривалого лобіювання НАБУ, низки проведених робочих зустрічей та переговорів, пропозиції банківської спільноти щодо надання банківським установам доступу до цього реєстру були почуті та враховані Міністерством юстиції України.

Так, Наказом «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» №2999/5 від 26.09.2019 р. (був введений в дію 18.10.2019 р.) Мінюст надав банкам можливість на письмовий запит отримувати інформацію про державну реєстрацію смерті, підтвердження дошлюбного прізвища, державну реєстрацію шлюбу/розірвання шлюбу, реєстрацію зміни імені, відсутності актового запису цивільного стану.

Відтепер банки мають змогу зменшити ризики шахрайських дій фізичних осіб при укладенні договорів, шляхом перевірки інформації про потенційного клієнта в ДРАЦС. Отже, прийняття кредитних рішень спрощується. Як наслідок, банки підвищать якість обслуговування, зменшать ризиковість кредитно-фінансової діяльності та кількість проблемних кредитів, що, у свою чергу, дозволить зменшити вартість грошей для клієнтів.

Слід нагадати, що доступ банківських установ до державних реєстрів, зокрема Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного реєстру довіреностей, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, включаючи невід’ємні архівні складові, передбачено Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: