Які проблеми турбують фінансовий ринок

Представники Асоціації Фінансових Інституцій окреслили нагальні проблеми фінансового ринку у ході робочої зустрічі бізнесу з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Генеральний директор АФІ Вікторія ВОЛКОВСЬКА звернула увагу голови Комітету на той факт, що, згідно прийнятого Закону про «спліт» та так званого законопроекту про деривативи, усі функції контролю та нагляду за фінансовим ринком здійснюють Нацбанк та НКЦПФР. У свою чергу, вони не погоджують свої нормативні акти з іншими органами, не узгоджують їх з ДРС, а Національний банк навіть не юстує свої Постанови, що ставить бізнес, певною мірою, у складне становище. У своєму виступі пані Волковська звернулась до голови Комітету з проханням звернути увагу на положення законопроекту №2284 щодо функцій нагляду та контролю.

Крім того, Генеральний директор АФІ озвучила проблему, яка наразі турбує не тільки банківський, а й увесь фінансовий ринок. Зокрема, йдеться про подачу до НКЦПФР фінансової звітності на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі XBRL.

Слід нагадати, що фінансові установи та суспільно значимі підприємства за підсумками 2019 року повинні подати таку звітність до 28 лютого 2020 року. Однак, «пілоти» довели, що і програма, і сама система потребують доопрацювання й мають низьку неузгоджених та недопрацьованих питань. Враховуючи це, Вікторія Волковська попросила Голову Комітету звернути на цей момент окрему увагу.

Загалом, за підсумками зустрічі Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило ГЕТМАНЦЕВ наголосив, що усі бажаючі можуть подавати свої пропозиції у вигляди порівняльних таблиць з їх відповідним обґрунтуванням до Комітету, де вони будуть узагальнені та розглянуті депутатами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: