Обсяг погашення заборгованості за кредитами рефінансування НБУ з 2017 року склав майже 7 млрд. грн.

Національний банк за дев’ять місяців 2019 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1911,8 млн. грн. Ця сума здебільшого складається з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб заставного майна (активів), інформує прес-служба НБУ. 

Найбільше коштів отримано від реалізації майнових прав – 1434 млн. грн. Ще 232,8 млн. грн. надійшли від реалізації нерухомого майна. Решту коштів від погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків становлять:

– прийняття іпотеки на баланс НБУ на суму 214,8 млн. грн.;

– списання за рахунок сформованого резерву на суму 17,1 млн. грн.;

– отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими НБУ кредитними договорами на суму 13,1 млн. грн.

За найвищу ціну – 722,3 млн. грн. реалізовано майнові права, передані ПАТ «КБ «Надра» у заставу НБУ.

Крім того, за дев’ять місяців 2019 року в повному обсязі реалізовані активи неплатоспроможних банків ПАТ «Брокбізнесбанк», ПАТ «КБ «Даніель» та ПАТ «Автокразбанк», що були передані ними у заставу НБУ. Загалом від реалізації активів цих банків регулятор отримав 26 млн. грн.

Слід нагадати, що за січень-вересень 2018 року Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд. грн. Загалом за 2017-2018 роки ця сума склала близько 5 млрд. грн.

Рішення щодо реалізації заставлених активів неплатоспроможних банків ухвалює виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Як забезпечений кредитор Національний банк погоджує спосіб та місце реалізації активів, що перебувають у нього в заставі, після отримання офіційного рішення виконавчої дирекції ФГВФО. Продаж активів також здійснює Фонд.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: