Страхові компанії мають підвищувати рівень кібербезпеки

Київська торгово-промислова палата провела засідання круглого столу «Наскільки ефективні засоби протидії Кіберполіції, судової системи, законодавства, бізнесу кібершахрайству».

Представники ЛСОУ обговорили з учасниками круглого столу питання кіберстрахування та кібербезпеки страхових компаній, йдеться у повідомленні Ліги.

Спікери заходу зазначили, що одним із ключових питань є боротьба з кіберзлочинами і профілактичні дії проти них. В Україні у повному обсязі присутні всі «класичні» види кіберзлочинів. Саме тому їх профілактика, формування довіри користувачів до сучасних цифрових сервісів − найважливіше завдання.

Для підвищення рівня інформаційної та кібербезпеки страховиків, а також упередження кіберзагроз та у зв’язку з набранням чинності з 19.10.2019 р. Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» №79-ІХ, згідно з яким повноваження Нацкомфінпослуг переходять до НБУ, ЛСОУ рекомендує страховикам звернути увагу на нормативно-правові акти Національного банку у сфері інформаційної безпеки.

Це, зокрема:

– Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України, затверджене Постановою Правління НБУ від 28.09.2017 р. №95;

– Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах, затверджене Постановою Правління НБУ від 11.06.2018 р. №64;

– Правила з технічного захисту інформації для приміщень банків, у яких обробляються електронні банківські документи, затверджене Постановою Правління НБУ від 4.07.2007 р. №243;

– Положення про порядок формування, зберігання та знищення відокремлених електронних даних, отриманих за результатами роботи інформаційних систем у Національному банку України і банках України, затверджене Постановою Правління НБУ від 14.09.2018 р. №99.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: