Як розвиватиметься другий накопичувальний рівень пенсійної системи

У НКЦПФР представили бачення регулятора щодо майбутнього пенсійної системи і розвитку другого накопичувального рівня.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Комісії у Facebook, Член НКЦПФР Олександр ПАНЧЕНКО, виступаючи на Тристоронній зустрічі з питань майбутнього пенсійної системи України, зазначив:

«У нас є дуже висока недовіра до фінансових інституцій. Реальні зрушення в цьому питанні можливі через посилення повноважень регулятора і криміналізацію порушень. Маючи сильного і незалежного регулятора, матимемо відповідальність на ринку.

Що стосується внесків, то працівник має свідомо розуміти, на що він відкладає внески. Найбільш реалістичний сценарій, на мій погляд, це коли внески сплачують і робітник, і роботодавець.

Що стосується розміру внесків, то чим більшим буде внесок – тим більше коштів працівник отримує при виході на пенсію. Чим менший буде внесок – тим менше людина отримає. Дуже високою ставка не може бути, але й дуже низькою не може. Баланс має бути знайдений десь на рівні 8%-10% відрахувань.

Що стосується пенсійних виплат, у нас у законопроекті передбачені різні форми. Зокрема, передбачений один дуже цікавий вид виплат – так звані прискорені виплати, коли людина по досягненню пенсійного віку починає отримувати виплати не з державного пенсійного фонду, а з накопичувального. І в межах існуючих можливостей людина має право обрати розмір пенсії і отримувати її поки її кошти на накопичувальному рахунку не закінчаться. А тим часом та пенсія, яку призначила держава, не буде виплачуватися, але вона продовжить збільшуватися».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: