НБУ запровадить стандарти розкриття інформації банками про їхні продукти

Для якісного порівняння інформації про кредитні продукти банків, важливим є забезпечення достатньої законодавчої та нормативно-правової бази.

Про це йшлося у ході прес-конференції «ЛІГА.Money: нова платформа порівняння банківських кредитів незабаром для українських споживачів», повідомляється на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у Facebook.

Зокрема, Начальник управління захисту прав споживачів НБУ Ольга ЛОБАЙЧУК анонсувала намір регулятора розробити єдині стандарти, які будуть регулювати розкриття інформації споживачам, розрахунок процентів за кредитами та заходи впливу з боку Нацбанку.

За законодавством України Національному банку надається мандат на захист прав споживачів і повний інструментарій для роботи з банками і небанківськими фінансово-кредитними установами, забезпечення прозорості і відкритості інформації.

«Ми плануємо, що вже до кінця листопада приймемо стандарти з розкриття інформації банками. Ми приведемо практично всі продукти банків до єдиного знаменника: тобто буде можливо їх легко порівняти. Завдяки прийнятому закону, ми також розробили детальну формулу розрахунку процентів за споживчими кредитами, яка буде враховувати всі витрати споживача. Тобто, вся вартість, яка стосується цього кредиту, повинна бути закладена в одну єдину ефективну ставку і доноситись споживачу», – прокоментувала Ольга Лобайчук.

Також Національний банк буде здійснювати регулярний нагляд і контроль за інформацією, яка публікується на сайтах банків і в рекламних продуктах, та за порушення цих стандартів застосовувати заходу впливу згідно із законодавством.

Головна мета – навчити споживачів правильно та розумно обирати кредитні послуги, а фінансові установи – якісно, прозоро та відкрито надавати інформацію про такі послуги.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: