Мінфін удосконалив підходи до відносин з міжнародними портфельними інвесторами

Україна покращила позиції в рейтингу зв’язків з інвесторами та відкритості даних Інституту міжнародних фінансів.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, Інститут міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) випустив щорічний рейтинг якості взаємодії суверенних емітентів із міжнародними портфельними інвесторами та відкритості даних і відзначив Україну як одну з топ-3 країн з найбільшим прогресом у відкритості даних серед країн, що розвиваються.

У 2019 році оцінка України у сфері відносин з інвесторами (investor relations, IR) виросла на 3,5 бали, збільшившись з 36,5 до 40 з максимальних 42 балів завдяки продовженню політики відкритості та прозорості, застосування Мінфіном найкращих світових практик у сфері взаємодії з міжнародними портфельними інвесторами, а саме вперше проведення глобальних дзвінків з інвесторами та публікації розширених даних для аналізу на веб-сайті Міністерства.

У цьогорічному звіті IIF Україна стала однією з трьох країн разом з Ганою та Угорщиною з найбільшим прогресом у сфері якості поширення даних суверенними емітентами: оцінка відкритості даних зросла на 4 бали – з 32 до 36 з 44 максимальних. Зокрема, IIF відзначив у своєму звіті, що прогрес вдалось досягнути завдяки частковому впровадженню обліку за методологією IMF GFSM 2001, оприлюдненню графіку погашення державного боргу щоквартально та публікації графіку погашення валового зовнішнього боргу.

IIF розробив 20 критеріїв для оцінки практик відносин з інвесторами (IR) та 23 критерії для оцінки якості поширення даних суверенними емітентами, що представлені на міжнародних ринках капіталу. Бали за кожний критерій в оцінці IR практик присвоюються на підставі його відносної важливості з точки зору інвестора. Рекомендації IIF щодо взаємодії з інвесторами та прозорості даних для суверенних емітентів покликані запобігати кризовим ситуаціям через відкритий діалог між емітентами та інвесторами.

Слід нагадати, що в 2018 році Інститут міжнародних фінансів також визнав найбільший прогрес України: оцінка практик країни у сфері відносин з інвесторами виросла на 20 балів, збільшившись з 16 до 36,5 із максимальних 42 балів після того, як Міністерство фінансів удосконалило підходи до відносин з міжнародними портфельними інвесторами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: