Підприємства, що становлять суспільний інтерес, мають повідомляти НКЦПФР про свого аудитора

Регулятор звертає увагу підприємств, що становлять суспільний інтерес, щодо підписання договору про аудит фінансової звітності, вони повинні проінформувати регулятора про вибір суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме їм зазначені послуги.

Як зазначається у повідомленні Комісії, таке інформування здійснюється шляхом направлення в НКЦПФР у паперовому та електронному вигляді заповненої форми, яка затверджена Рішенням Комісії від 31.01.2019 р. №43 «Про затвердження форми повідомлення до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку підприємством, що становить суспільний інтерес, про суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги з аудиту фінансової звітності».

Повідомлення у вигляді електронного документа складається відповідно до вимог нормативно-технічного документа – Опису розділів та схем ХМL файлів електронної форми інформації підприємств, що становлять суспільний інтерес, яка надсилається у вигляді електронних документів до Комісії, затвердженого Наказом Голови НКЦПФР від 16.04.2019 р. №82.

У разі заміни суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги аудиту фінансової звітності підприємства, що становить суспільний інтерес, або зміни тривалості виконання завдання з обов’язкового аудиту фінансової звітності, підприємство повинно повідомити про такі зміни.

Послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, можуть надавати тільки суб’єкти аудиторської діяльності, включені до розділу IV «Суб’єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес» Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, ведення якого здійснює Аудиторська палата України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: