Запровадження накопичувального рівня пенсійної системи вимагатиме нових фінансових інструментів

Вони, зокрема, допоможуть українцям зберігати і примножувати свої накопичення. Зараз на ринку не вистачає інструментів для інвестицій. Тож це питання потрібно вирішувати до запровадження накопичувальних пенсій.

Про це зазначила Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина ТРЕТЬЯКОВА, повідомляється на офіційній сторінці НКЦПФР у Facebook.

За її словами, вирішити зазначене питання допоможе прийняття проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» (реєстраційний №2284).

«Цим законопроектом суттєво розширюється перелік фінансових інструментів на ринку. Ми отримаємо нові види цінних паперів, такі як депозитні сертифікати банків зі спрощеним механізмом реєстрації, зелені облігації для фінансування екологічно чистих проектів і повністю оновлені корпоративні облігації з набагато кращим рівнем захисту прав їх власників, а також муніципальні облігації.

У більшості країн це саме ті інструменти, в які, зазвичай, інвестують пенсійні фонди. Тож прийняття цього законопроекту – логічний наступний крок до накопичувальних пенсій після прийняття закону про спліт і консолідації пенсійного нагляду в одному регуляторі.

Крім того, цей закон відкриє для українських пенсійних фондів нові можливості – використовувати деривативні контракти для хеджування своїх ризиків, що є вкрай важливим.

І найголовніше це те, що цей закон набагато краще захищатиме від ризиків непрофесійних інвесторів, у тому числі через підвищення відповідальності фінансових посередників. Це саме те, що потрібно зробити до запровадження накопичувальних пенсій», – зауважила пані Третьякова.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: